ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Gastro 6 августа 2019, 14:37

5 питань про сендвіч: шукаємо відповіді разом з FRED

1694 0

Він рятував вас від голоду на обідніх перервах, ставав у пригоді під час мандрівок та завжди може стати швидким поживним сніданком. Так, це все – про сендвіч. Звичайна, на перший погляд, страва має безліч варіацій та переваг, про які багато хто і не здогадується. Редакція GVULT разом із київським сервісом корпоративного харчування FRED розповідає, кому ми завдячуємо появою сендвічу, які різновиди цієї страви існують в світі та чому сендвіч – не бутерброд.

Всі мають загальне уявлення про сендвіч, цікаво, коли та як цю страву вигадали?

Як зазначають різноманітні історичні джерела, сендвіч названий на честь титулу Джона Монтегю, IV графа Сендвічського. Свій титул Джон Монтегю отримав від Карла II за віддану службу та допомогу у поверненні короля на британський престол. Монтегю був азартною людиною і найбільше любив проводити своє дозвілля за грою в карти. Легенда свідчить, що він міг просидіти за столом цілу добу, не відволікаючись від гри. В один із вдалих днів, коли Джону неймовірно щастило, він категорично не мав наміру покидати гру. Тоді Монтегю попросив кухаря покласти шматок холодної яловичини між двома скибками хліба, щоб він міг швидко втамувати голод та не замастити руки. Після цього випадку багато британських азартних аристократів під час гри просили подати страву, яку їв Сендвіч. Втім, люди загортали або викладали на хліб м’ясо, рибу і інші інгредієнти задовго до появи офіційної назви «сендвіч». Найперше вживання слова «сендвіч» в гастрономічному значенні датується Оксфордським словником англійської мови (Oxford English Dictionary) 1762 роком, а британський Wall Street Journal назвав сендвіч «найбільшим внеском Великобританії в гастрономію».

А в чому різниця між сендвічем та бутербродом?

Бутерборд має німецьке коріння і, згідно з перекладом, це хліб з маслом (нім. butterbrot, де butter – масло, brot — хліб). Не дивлячись на подібність інгредієнтів, у цих страв є суттєві відмінності. Сендвічем називають страву, яка складається з двох скибок хліба, між якими кладуть начинку. А бутерброд — це одна скибка хліба, на яку викладають начинку. З огляду на співвідношення хліба та начинки, в сендвіч її кладуть більше. Крім того, для бутерброда та сендвіча використовують різні сорти хлібу. Бутерброд готують з традиційних німецьких цільнозернових хлібів з насиченим смаком та хрусткою скоринкою. Для сендвіча ж обирають м’який пшеничний хліб, з якого в британській традиції чаювання навіть зрізають скоринку.

Правда, що сендвіч – інтернаціональна страва, яку їдять в усьому світі?

Сендвіч як форма страви, що передбачає начинку між двома скибками хліба, має свою історію та особливості ледь не у кожній країні світу. У Франції закритий бутерброд називають крок-месьє — це запечений або підсмажений сендвіч з шинкою та сиром, який з’явився в меню паризьких кафе на початку XX століття. Також французи готують версію крок-месьє зі смаженим яйцем зверху, яку називають крок-мадам. В Італії готують паніні, що складається з двох скибок традиційної італійської пшеничної чіабати та начинки — перед подачею паніні обов’язково підсмажують на грилі. В іспанській гастрономічній традиції сендвіч відомий як бокадільо, його готують з цільнозернового або пшеничного багету. Бокадільо можуть подавати як холодним, так і теплим. Особливість бокадільо в тому, що перед подачею м’якоть хліба можуть змащувати томатом для ніжності та пікантності смаку. В Америці сендвіч став частиною національної гастрономії, тому його тут безліч видів. Один з найпопулярніших в США – клубний сендвіч – з’явився в меню приватних закритих клубів на початку XX століття. Головна особливість клубного сендвічу — він подається тільки з м’ясом птиці та заправляється майонезом.

Що зазвичай додають до хліба, та які сендвічі бувають?

Сендвіч – настільки універсальна страва, що кількість варіацій начинок для нього безкінечна. Так, в італійський паніні кладуть сир, салямі, шинку або мортаделу. Іспанський бокадільо може бути з омлетом, хамоном, беконом, салямі, паштетом, сиром, томатами, сосисками, м’ясом, сардинами, тунцем та навіть з шоколадом. Ключова відмінність американського сендвіча від європейських в наявності додаткових інгредієнтів та соусів — салатне листя, огірки, томати, цибуля, яйця, майонез і кетчуп.

Виявляється, сендвіч не тільки смачна, а й дуже різноманітна страва. Це ж можна брати сендвічі з собою на прогулянку чи роботу?

Зручність та поживність сендвіча роблять його одним з найкращих варіантів перекусу або повноцінного прийому їжі в будь-якому місці. Його можна брати на прогулянку або пікнік, чи в дорогу, щоб завжди бути певним, що не залишишся голодним. Крім цього, сендвіч — один з найпопулярніших представників офісної їжі в Києві. Все завдяки тому, що сендвіч можна з’їсти в будь-який момент робочого дня та поповнити сили для подальших трудових звершень. Поживний сендвіч не лише зручний, а ще й смачний варіант офісного обіду, який завжди буде під рукою завдяки сервісу офісної їжі FRED. В меню сервісу, яке розробляють та оновлюють досвідчені бренд-шефи, представлено два види сендвічів у тостах та у багетах, а загальний асортимент сягає більш ніж 10 вишуканих рецептів. Універсальний офісний перекус не набридне вам, оскільки сендвічі готують з різноманітними м’ясними та вегетаріанськими начинками. Сервіс їжі FRED (Fresh Ready to Eat Delivery) повністю вирішує проблему офісного харчування, спробуйте!

Матеріал було підготовлено за підтримки партнера FRED (Fresh Ready to Eat Delivery)

Share