Пісня-дипломат «Щедрик» стала київською мініскульптурою - gvult Gvult

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 20 декабря 2024, 19:30

Пісня-дипломат «Щедрик» стала київською мініскульптурою

157 0

«Щедрик» віщує світу українську весну — ідеї культурної дипломатії присвячено 47-му мініскульптуру, відкриту менеджеркою Києва Юлією Бевзенко в рамках історико-культурного проєкту «Шукай».

На фасаді Міністерства закордонних справ України відкрили мініскульптуру, присвячену культурній дипломатії. В основі ідеї роботи — «Щедрик» композитора Миколи Леонтовича, що є символом перемоги української культури. Встановлена за меценатства KredoBank, вона стала 47-ю в рамках проєкту «Шукай», який розповідає історії Києва через бронзові мініскульптури.

Історія міжнародного тріумфу пісні-дипломата «Щедрик», відома за кордоном як «Carol of the Bells» почалась у 1919 році, коли російські більшовики підійшли до Києва й Україна стикнулася з викликами, подібними до тих, які постали перед нами 24 лютого 2022 року. Тодішній лідер УНР Симон Петлюра організував Українську республіканську капелу під керівництвом Олександра Кошиця, щоб посилити лінію культурної дипломатії. «Щедрик» Миколи Леонтовича ввійшов до програми світового туру, який і став передумовою до появи всесвітньо відомої версії пісні — різдвяного хіта «Carol of the Bells». 

 

«Історія “Щедрика”, його творця Миколи Леонтовича, гастролів Капели Кошиця та всесвітньої популярності цього твору — це історія про тяглість Української держави крізь століття, про наш опір спробам Москви знищити нашу ідентичність, про культурну дипломатію України від часів УНР донині. Нова мініскульптура наголошує геніального “Щедрика”, мʼякій силі української культурної дипломатії та непереможності українського народу», — Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга про культурно-дипломатичну роль композиції, якій присвячено мініскульптуру.

Головний меседж 47-ї роботи проєкту «Шукай» наголошує на тому, що кожен з нас є послом та дипломатом нашої ідентичності. 

«Культурні дипломати — це ми. Як світовий посол українського борщу шеф Євген Клопотенко, як комік Василь Байдак зі світовими турами. А культурна дипломатія — це успіхи підприємців, слава дизайнерів Івана Фролова і Руслана Багінського, прапор у космосі від U24, фільм “20 днів у Маріуполі”, вишиванка з танками від “Етнодому” на Президенті та коли Куїнджі визнають українським митцем. Я закликаю бути культурними дипломатами своїх міст і країни. Як культурний дипломат Сум комік Фелікс Редька, Маріуполя — шоумен Олексій Дурнєв, Керчі — ведуча Маша Єфросиніна, Гощі — письменниця Катя Бльостка, Хмельницького — Леся Нікітюк, Криму — Джамала, чия пісня “1944” перемогла на Євробаченні. Ця мініскульптура — “Щедрику“” нам усім, культурним дипломатам», — розкриває ідею роботи авторка проєкту Юлія Бевзенко, відома роллю менеджерки Києва.

«Щедрик» —  це нагадування про боротьбу української культури, яка почалась понад 100 років тому і продовжується сьогодні.

«Історія “Щедрика” — це символ перемоги культури над часом і обставинами. Коли Україна була окупована, ця пісня підкорювала сцени Європи та світу, нагадуючи про Україну, гідність і національну ідентичність. Ми переконані, що мелодія цієї маленької пташки продовжить лунати, об’єднуючи цивілізований світ, даруючи надію і тепло в серцях. А ще, як співається в “Щедрику”, бажаємо всім “мірки грошей”, адже фінансова стабільність українців та України є важливою зброєю на шляху до відновлення та перемоги», — коментує Якуб Карновскі, перший заступник голови Правління KredoBank – мецената мініскульптури.

Від сьогодні скульптурку можна відшукувати за адресою: Михайлівська площа, 1, фасад Міністерства закордонних справ України 

Інформація про проєкт «Шукай!»

Це культурно-історичний проєкт, який розповідає історії Києва через бронзові мініскульптури. Тепер скульптур уже 46, і регулярно відкриваються нові. Сайт проєкту — https://shukai.com.ua/. Мапа всіх мініскульптур — bit.ly/shukay_map.

Фотограф Andrii Prots

Share