ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 28 декабря 2023, 14:58

Generative AI – хайп чи тренд, відповідає викладач у Big Money University Віталій Матвєєв

725 0

Кожного дня з´являються новини про численну кількість інноваційних проєктів та рішень.  Але як за ними слідкувати і як застосувувати для бізнесу? Що саме необхідно покращити у бізнесі вже сьогодні? Де стати більш ефективним, так щоб конкуренти не наздогнали Вас? 

На усі ці питання дасть відповідь Віталій Матвєєв, викладач у Big Money University

Фахівець говорить, що головний меседж для усіх бізнесменів – правильно поставлена ціль та чітко окреслені завдання. Навіть якщо з цим виникають труднощі — це абсолютно нормально.

«Ми як творці завжди розглядаємо свій продукт з площини ідеальності, але часто не помічаємо нюанси, що залишаються поза нашою увагою. У таких випадках, не бійтесь звертатись до менторів, котрі можуть поглянути на Ваш бізнес “свіжим оком” та направлять Ваші думки у бік постановки точної цілі та визначення основних проблем. І коли нарешті, буде сформована чітка мета,  виокремлені усі проблеми, залишиться єдине — підібрати інструменти для закриття всіх потреб», – зазначив Віталій Матвєєв, викладач у Big Money University

Він наголосив, що незважаючи на те, що кожен школяр може створити чат-бот з ШІ, генерувати картинки чи створювати тексти, однак на цьому більшість виконаних функцій обмежується. Часом люди не отримують бажаних результатів від штучного інтелекту, бо не розуміють, як його системно застосувати. Зручність та ефективність використання ШІ можна оцінити лише в тому випадку, якщо Ви знаєте як правильно створювати запит. Тому не потрібно намагатися розібратися в ШІ самостійно, а краще зробити це з тим хто вже добре на цьому розуміється, і пройти цей шлях разом з  командою Big Money. 

Щоб зрозуміти, для чого можна використовувати штучний інтелект, звернемося до річного звіту компанії “ActivateConsulting”, що прогнозує ключові тенденції та представляє найважливіші ідеї в галузі технологій і медіа на наступний рік.  

 
Джерело: https://www.activate.com/insights-archive/Activate-Technology-and-Media-Outlook-2024.pdf 

Компанія поділила усі сфери використання штучного інтелекту на 3 великі категорії: 

  1. Споживчі технології та медіа-діяльність: відео, аудіо, соціальні мережі, гейміфікація 
  2. Трудова діяльність: дизайн, письменництво, кар’єра, база даних, організація та адміністрація 
  3. Інші не робочі діяльності: рекомендації, навчання, здоров’я, фінанси. 

Джерело: https://www.activate.com/insights-archive/Activate-Technology-and-Media-Outlook-2024.pdf 

Вказаний графік показує, у яких сферах найбільше використовують ШІ, та які саме додатки використовують. 

Перші позиції займають: редакція текстів, розваги та створення контенту. Останнє місце посідає не менш важлива сфера — транскрибація. Вона допоможе зекономити час, та замість довгого відео або подкасту, котрий необхідно переглянути, ШІ зробить розшифровку та напише основні тези з цього матеріалу. 

Які платформи ШІ найпоширеніші для бізнесу?

Віталій Матвєєв зазначив, що найкраще ваазані завдання виконує — Perplexity.ai. Окрім цього фахівець порадив, що найкраще для свого бізнесу застосовувати три класичні платформами ШІ

Цифрові співробітники — Artisan AI 

Продажі — 1up

Клієнтський сервіс — Siena AI 

Що собою являє платформа Artisan AI 

Вона була створена у вересні поточного року, успішно пройшла відбір у новий набір Y Combinator і залучила початкові інвестиції у розмірі $2,3. Основною метою компанії є створення цифрових співробітників, які здатні виконувати різноманітні завдання у команді, аналогічні роботі живих працівників. 

Цифрові співробітники Artisan AI мають можливість виконувати довгі ланцюги завдань «з коробки», взаємодіючи з різними хмарними сервісами через API, зокрема, CRM, платформи електронної пошти та соціальні мережі. Вони налаштовуються і контролюються через спеціальну панель управління, а комунікація з ними відбувається через звичайні месенджери. Спілкування з цифровим співробітником нічим не відрізняється від спілкування з живою людиною, яка перебуває на відстані. В деяких випадках можна і взагалі не помітити різницю між ними. 

Першим продуктом, є цифровий продажник. Цей інноваційний співробітник може замінити до 10 осіб, які займаються вихідними комунікаціями з клієнтами, при цьому скорочуючи витрати в 10 разів. Цифровий продажник буде використовувати базу з 265 мільйонів контактів, застосовуючи 65 фільтрів для персоналізованих комунікацій та автоматичного навчання в процесі взаємодії з клієнтами. Щойно якась з отриманих відповідей від потенційного клієнта свідчитиме про те, що він достатньо «розігрітий», віртуальний працівник призначить йому зустріч з живим співробітником відділу продажів. 

При цьому всі листи він надсилатиме від імені живої людини. Під час призначення зустрічі цифровий колега повідомить живому співробітнику всі важливі подробиці попереднього листування, щоб той був у курсі віртуального спілкування.

«Це ще одне чудове підтвердження того, що гарні та своєчасні ідеї можна і потрібно впроваджувати у свій бізнес. За великим рахунком усі окремі дії, що виконує цифровий співробітник, можна робити за допомогою різних АІ-інструментів — наприклад, попросити ChatGPT скласти персональний лист, що продає, а потім фізично надіслати його клієнту. Однак будь-який бізнес — це набір бізнес-процесів. Тому компаніям потрібен не «комплект різних інструментів», а «платформа для автоматизації бізнес-процесів», – зазначив Віталій Матвєєв, викладач у Big Money University

Які функції платформи Abyssale

Вона автоматизує створення рекламних графічних відеобанерів за допомогою шаблону, що дозволяє, за словами стартапу, створювати банери в 10 разів швидше, не залучаючи додаткових дизайнерів. Чому б не запропонувати компаніям найняти «цифрового дизайнера», який може робити в 10 разів більше за десяту частину зарплати живого дизайнера, як це робить Artisan AI? Для цього досить взяти ту ж технологічну базу, додати до неї трішки чарівного соусу штучного інтелекту та перепакувати. При цьому не виключено, що такий цифровий співробітник буде здійснювати продажі краще живого.

Як працює платіорма 1up?

Її застосовують, щоб миттєво відповідати на запити покупців. Чим оперативніше продажник відповідає на запитання клієнтів, то швидше можна дійти до укладення угоди. Також платформа може заповнювати анкети та відповідати на питання про продукти конкурентів, використовуючи зовнішні джерела інформації. 

Ставити запитання щодо продуктів конкурентів можна прості — «чи є у продукту X така-то властивість, і як її використовувати?». А можна і складніші — «як користувачі оцінюють наш продукт порівняно з конкурентом?», «чому клієнтам подобається продукт конкурента?». 

Чим може бути корисним  Siena AI?

Платформа розробила чат-бот для обслуговування клієнтів інтернет-магазинів, який володіє емпатією. Його можна налаштовувати, обираючи різні варіанти для сайту, соціальних мереж, SMS та WhatsApp. Чат-бот може відповідати на питання, пропонувати товари, інформувати про обслуговування та виконувати дії, такі як зміна адреси доставки. До речі, чат-бот можна налаштувати так, що відповідати на запитання клієнтів на сайті він буде в сухішому та професійнішому стилі, а на запитання в соціальних мережах — у стилі «приязності та мімішності» з купою смайликів.

Стартап стверджує, що чатбот може автономно розв’язувати понад 80% запитань клієнтів, скорочуючи час відповіді на 98% та час вирішення проблем на 90%. За цей час Siena AI залучила 65 клієнтів та зібрала інвестиції в розмірі 4.7 мільйонів доларів. Їхня мета — випустити повноцінну версію чат-бота в другому кварталі наступного року. Компанія зосереджується на емоційному спілкуванні, в якому багато уваги приділяється логіці та автоматизації взаємодій з клієнтами, що стає все більш актуальним у зв’язку з розвитком технологій штучного інтелекту. 

Яка головна мета цифровізації?

Головний загальний напрямок руху — автоматизація взаємодій компаній з потенційними споживачами та клієнтами, тобто створення платформ діалогового маркетингу та клієнтського сервісу. 

Це завдання завжди було важливим, оскільки на такі взаємодії компанії витрачають купу грошей. B2B-сервіси в середньому витрачають на клієнтську підтримку 10% свого виторгу. Є відчуття, що у B2C компаній цей відсоток може виявитися навіть вищим. 

Що таке Generative AI – хайп чи тренд? 

Торік всі захоплювались METAVERSE, а потім зрозуміли, що це переважно для ігор. VR-окуляри, з одного боку, тривалий час у тренді, але масово їх ще ніхто не використовує. Однак аналітика вказує на те, що це вже не хайп, достатньо поглянути на цифри.  

Джерело: https://www.bloomberg.com/company/press/generative-ai-to-become-a-1-3-trillion-market-by-2032-research-finds/ 

Джерело: https://www.bloomberg.com/company/press/generative-ai-to-become-a-1-3-trillion-market-by-2032-research-finds/ 

Чому у ШІ велике майбутнє? 

Тому що є продукти, що вже приносять прибуток і мають популярність. Ми вже систематично ними користуємось. У деяких компаніях штучний інтелект інтегрований у бізнес-процеси, а дехто навіть створює продукти через API зі штучним інтелектом. 

Віталій Матвєєв переконаний, що штучний інтелект за масштабом впливу подібний Інтернету, який колись повністю змінив світ. 

«Я вірю в довгострокову історію ШІ. Вже сьогодні його вплив на суспільство, бізнес та технології дуже відчутний, а перспективи розвитку вражають. Це технологічний геній, що відкриває справді безмежні можливості», резюмував він.

Share