ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 22 июня 2022, 22:58

Привидові Києва присвятили бронзову мініскульптурку проєкту «Шукай!»

660 0

Вона встановлена за адресою вул. Богдана Хмельницького, 56А. 

Ідея створити скульптурку Привида Києва виникла в перші дні вторгнення російських окупаційних військ, коли з’явилися повідомлення про українського військового льотчика-аса. Пізніше стало відомо, що це збірний образ бійців 40-ї бригади тактичної авіації, які боронять небо над столицею та Київською областю.

“Коли я прочитала про Привида Києва, написала в соцмережах, що ми обов’язково маємо присвятити йому мініскульптурку. Це такий важливий образ для нас, українців. Він дає надію і почуття захищеності, адже над нашими головами є сміливі і такі вправні воїни,” – розповіла Юлія Бевзенко, авторка проєкту “Шукай!

До роботи над мініатюрою Юлія залучила скульпторку Анну Роздорожнюк із Хмельницького. Саме в це місто авторка проєкту “Шукай!” тимчасово переїхала в перші тижні повномасштабного наступу. А до Києва повернулася вже з готовим макетом, з якого скульптурку виготовили в бронзі. 

Прикмета скульптурки: Мене торкнись – перемогу наблизь.

Меценат скульптурки: родина Босенків.

Навіть під час війни місто має працювати і розвиватися. Я вважаю, що це піднімає бойовий дух українців. І легендарний Привид Києва – це такий натхненний символ. Юлія написала пост, що планує зробити таку скульптурку. І я прямо в коментарях написав, що хочу підтримати цю ідею,” – Антон Босенко, меценат мініскульптурки.

Поряд із Привидом Києва також встановлені мініскульптурки Серце Амосова, Київський велосипедист, Негайна допомога, Гелікоптер Сікорського, Золоті ворота і Київський комп’ютер. І з них можна скласти маршрут для пішохідної прогулянки. Біля кожної мініатюри є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися про символи Києва.

Загалом у столиці вже встановлені 37 бронзових мініскульптурок проєкту “Шукай!”

Share