ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 24 апреля 2023, 14:08

У Музеї видатних діячів української культури відбулася прем’єра театралізованої вистави-фантазії на теми драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки

1528 0

Проєкт Олександра Тетеріна «EXTRAVAGANZA», який презентує всесвіт міфічних створінь-персонажів «Лісової пісні», став не лише гучною мистецькою подією, а й майданчиком для реалізації інших творчих ідей та проєктів. Один із них – театралізована фантазія на теми драми-феєрії Лесі Українки. 

На півтори години експозиція виставки перетвориться в імпровізовану сцену, на якій актори покажуть театральне дійство, пов’язане з біографією Лесі Українки та з сюжетами її «Лісової пісні». «…але як уже наступає la folie divine (божественне божевілля), то всі практичні спостереження відступають набік – натуру тяжко одмінити. Зате сяя folie дає справжнє щастя…», – описувала Леся Українка у листі до матері свій стан під час створення драми-феєрії. 

Виставу створив режисер-постановник Театру на Подолі Ігор Матіїв, за художнє рішення взявся Олександр Тетерін, а усі образи втілили молоді актори Київського національного університету культури і мистецтв. Творча група проєкту вирішила дослідити, що ж це таке – божественне безумство і прослідкувати, які реальні події, ситуації та люди з життя Лесі знайшли своє художнє втілення у творі. Текст п’єси химерно переплітається з листами та спогадами, створює нові сенси та ставить нові акценти в інтерпретації Пісні, що лунає уже понад 110 років.

Реквізитом для вистави послужать дійсно унікальні речі: старовинні коралі-баламути, весільний восковий вінок, створений за зразком fleur d’orangе, копія ґерданів зі світлин самої Лесі Українки та багато антикварних речей з історією.

Особливої атмосфери виставі надасть партія живої скрипки на мелодії, що підібрала сама Леся Українка для «Лісової пісні» у виконанні Соломії Войтович.

Дійові особи:
Лариса Косач-Квітка – Дар‘я Літвіненко 
Климент Квітка – Влад Смирнов
Олена Пчілка – Єва Усаченко
Ізидора Косач – Ангеліна Істоміна
Мавка – Ольга Жерздєва 
Лукаш – Назар Петров
Русалка водяна/Ольга Кобилянська – Олена Одінцова
Лісовик/Петро Антонович Косач – Роман Карвацький 
Той, що греблі рве – Вадим Кравченко 
Той, що в скалі сидить/Сергій Мержинський – Василь Копильчук
Килина – Мар‘яна Мицяк
Феоктиста Семенівна – Софія Олійник 
Русалка польова/Марія Бешкурова – Вікторія ЛиманськаЛікар – Давид Надточій

Вистава проходитиме щосуботи у будинку Лесі Українки.
Вартість квитка: 200 грн.
Кількість місць обмежена, тож обов’язкова реєстрація за посиланням.

Share