ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 7 сентября 2023, 10:07

У Києві з’явилась мініскульптурка, присвячена символу української ідентичності — літері «Ї»

516 0

В проєкті «Шукай» нова мініскульптурка, присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова «Київ» та «Україна». Вона присвячена літері «Ї».

Літера «Ї» є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов’янських абетках. Тринадцята літера українського алфавіту віддавна стала чимось більшим, ніж мовна одиниця. Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об’єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти.

Меценатом стала родина Островських – Олег, Єва та Соломія, яка до Міжнародного дня грамотності (8 вересня) дарує містянам такий важливий символ.

Скульптурка розміщена у місці, тісно пов’язаному з українськістю, філологією та плеканням слова, – на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14) – легендарного закладу, з якого вийшла ціла плеяда відомих українських письменників і громадських діячів.

Це 41-ша скульптурка проєкту «Шукай», і вона доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі Університету. У цій особливій мініскульптурці закарбувався й університетський дух незламності: Київський національний університет імені Тараса Шевченка не раз зазнавав руйнацій від російських ракетних обстрілів, проте відновлюється щоразу завдяки своїй спільноті, друзям та партнерам.

«До елементів скульптурки нашої літери «Ї» ми долучили скалки вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року і вже не підлягають відновленню. Тепер ці шматочки кольорового скла отримали нове життя. Це справжній символ незнищенності української освіти, науки, культури та українського слова як такого», — розповідає авторка проєкту «Шукай» Юлія Бевзенко.

Скульптор Юрій Білявський.

Прикмета: мене потри – мову збережи!

Фото Roma Yeremenko

Share