ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 8 марта 2024, 20:32

Покази робочої версії фільму “БУЧА” пройшли у восьми містах Америки

440 0

Головною місією туру стала боротьба з російською пропагандою та нагадування американцям про жахливу трагедію та війну в Україні задля продовження допомоги

Наприкінці лютого завершилось двомісячне турне Америкою творчої команди художньої стрічки “БУЧА”, робочі матеріали якої були представлені в рамках проєкту по боротьбі з російською пропагандою Art Against Propaganda та на заходах до другої річниці повномасштабного вторгнення Ukraine unbroken: 2 years of strength.

Закриті покази відбулись у восьми містах Америки: у Вашингтоні в Українському домі, у  Нью-Йорку в Колумбійському університеті, Українському інституті Америки та Harvard Club, у Лос-Анджелесі в Українському культурному центрі, в Солт-Лейк-Сіті під час Sundance Film Festival, у Нью-Джерсі в Cambridge Club House, у Філадельфії, Сан-Дієго та Бостоні.

Почесними гостями заходів стали постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, Повноважний посол України в США Оксана Маркарова, Вільям Тейлор американський дипломат, правозахисниця та письменниця Мітці Пердью, Президент Українського інституту Америки Кеті Наливайко, представники Інституту Миру, кінорежисер Роб Нільссон (“Північне сяйво”), Вільям Голдштейн американський композитор, Володар трьох номінацій Еммі та номінації Ґреммі, Семен Дукач — керівний директор Techstars, також відомий як провідний бізнес-ангел, американські конгресмени, представники бізнесу, місцевих відомств та широкої громадськості, які протягом двох років підтримували Україну у боротьбі з агресором і продовжують висловлювати свою підтримку.

Також на заходах були присутні поранені українські військові, які перебувають у США, отримуючи медичну допомогу з протезування кінцівок та на реабілітації.

Покази проходили за організаційної підтримки МЗС України, ГУР МО України, Українського інституту Америки у партнерстві з Постійним представництвом України при ООН, Українського Конгресового Комітету Америки, Blue and Yellow Foundation, Leonid Foundation та маркетингової агенції Deneeze.

Неабияку зацікавленість покази стрічки “БУЧА” викликали у американських медіа: CNN, Forbes, TIME, New York Times, Vox, Financial Times, Daily Mail, Newsmax, USA Today, WSJ, Foreign policy, журналісти та кореспонденти яких були присутні на заходах.

У своєму вступному слові на заході у Нью-Йорку Сергій Кислиця розмірковував про важливість української єдності в цей час війни:

“Сьогодні, коли ми зібралися в цьому важливому осередку української культури та історії в Нью-Йорку, ми також згадуємо про суворі реалії вдома завдяки сьогоднішньому показу фільму “Буча”. Цей фільм є болісним зображенням звірств і страждань, заподіяних під час російського вторгнення. Він слугує яскравим нагадуванням про те, чому наша єдність і рішучість є критично важливими, як ніколи”.

Президент Українського інституту Америки Кеті Наливайко привітала гостей і сказала:

“Для нас велика честь працювати з Олександром Щуром і його командою над тим, щоб показати фільм «БУЧА» тут в Нью-Йорку. Я маю сказати, що я бачила його раніше, і ви будете вражені. Ви сидітимете на краєчку свого сидіння, і, ймовірно, ніколи не забудете багато сцен із цього фільму”.

«Немає нічого важливішого на нашому заході, ніж заохочення людей до того, щоб вони висловлювали свою підтримку Україні”, сказав Вільям Тейлор американський дипломат, 6-й Надзвичайний і повноважний посол США в Україні, тимчасовий повірений у справах США в Україні.

В рамках заходів відбулись зустрічі з Олександром Щуром – продюсером та автором сценарію кінострічки, Станіславом Тіуновим – режисером фільму, Цезарієм Лукашевичем – польським актором, виконавцем головної ролі та Гайде Різаєвою – представницею ГУР – куратора Костянтина – прототипа головного героя фільму. Гості брали участь у панельній дискусії щодо протидії російській пропаганді. Крім того, були проведені благодійні аукціони, на яких були представлені ексклюзивні предмети, подаровані ГУР МО України та волонтером «Зампотех», лотів від командування ЗСУ та інших артефактів війни зі збором коштів для українських військових.

“У нас є дві головні мети. Перша – це протистояти російській пропаганді у всьому світі,  – розповідає Олександр Щур, автор сценарію та продюсер фільму “БУЧА”.

– Кіно – це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки “Азовсталь. Освобождение” та “Свидетель” зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!

Наша друга мета – вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: “Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі”.

Режисер стрічки “БУЧА” Станіслав Тіунов: “Цей фільм міняє людей, їх думки, їх світогляд. Все це ми бачимо під час закритих показів стрічки. Кожен бачить щось своє і кожен не залишаться байдужим. Усім рекомендую подивитися і просто відчути”.

Про фільм

Фільм «БУЧА» – художня драма, сюжет якої заснований на реальних подіях. Головний герой – іноземець, що  вирішив боротися зі злом у країні, яка стала для нього домом. 

Сюжет кінострічки заснований на подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому-березні 2022 року. Фільм розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.

Головні ролі у фільмі “БУЧА” зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич (Cezary Lukaszewicz) та зірка українського кіно В’ячеслав Довженко.

Фільм “БУЧА” був знятий на гроші приватних інвесторів без залучення державних коштів. Премʼєра стрічки в Україні відбудеться у вересні цього року.

За новинами та перебігом знімання стрічки можна слідкувати у Facebook https://www.facebook.com/bucha.film, Instagram https://instagram.com/bucha.film та на офіційному сайті фільму https://bucha.film.

Share