ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ С ПОМОЩЬЮ

ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Есть аккаунт? Войдите
Вспомнить пароль

ВОЙТИ С ПОМОЩЬЮ

Нет аккаунта? Регистрация

Сообщения Новости Выйти
Culture, News 3 января 2024, 18:03

«Брати відповідальність» — історії українців у новому проєкті Ukraїner «Повернення додому»

425 0

Спільнота Ukraїner запустила документальний серіал «Повернення додому». У ньому досліджує історії українців, які у складний для країни час повернулися, щоб бути корисними й допомагати на місці: воювати, волонтерити, розвивати бізнес.

Український Центр економічної стратегії підрахував, що станом на кінець червня 2023 року за кордоном перебувало до 6 млн 700 тисяч українців, здебільшого — це жінки з дітьми. Як і коли повертатися — складне рішення, яке кожен має ухвалити самостійно. Команда Ukraїner вирішила долучитись до цієї дискусії і надати голос тим, хто вже ухвалив його і повернувся до України. Героями серії документальних інтерв’ю стали українці з різними досвідами — бізнесмени, активісти, науковці, студенти.

“Цих людей об’єднує рішення повернутися з-за кордону в Україну і планувати саме тут своє майбутнє, попри всі небезпеки, — зауважує продюсерка докпроєкту «Повернення додому» Єлизавета Цимбаліст.Ми хочемо ділитися історіями цих людей і показувати, що питання відчуття дому є важливим і часто болючим”.

Перша серія докпроєкту “Повернення додому” розповідає про українців, які повернулися, щоб доєднатися до війська. Серед них — айтівець Андрій Баніт. Останні пів року до повномасштабного вторгнення чоловік жив на Шри-Ланці. Маючи досвід служби в АТО, він вирішив повернутися в Україну, щоб захистити її від російських окупантів.

Ще одним героєм доксеріалу став ресторатор Роман Мироненко, який після восьми років життя у Марселі залишив у Франції родину і власний бізнес, щоб доєднатися до оборони рідної країни. 

Своєю історією ділиться й харків’янка Анна з позивним Кажан, яка залишила навчання в Бельгії. Тепер вона стрільчиня-санітарка медроти 47 окремої механізованої бригади «Маґура». Дівчина повернулася в Україну без вагань. 

“Кожній людині, яка перебуває за кордоном, треба уявити, яким буде моє життя, якщо України не буде. Уявити, що вся територія аж до Польщі окупована росією. Чи зможете ви продовжувати своє життя в тій якості, в якій ви проживаєте його зараз? Це і все питання”, — рефлексує захисниця Анна.

Перша серія «Повернення додому» вже доступна на YouTube каналі Ukraїner

Про Ukraїner:

Ukraїner – це спільнота та організація, що з 2016 р. досліджує Україну та український контекст, розповідає історії самим українцям, а також транслює їх у світ, перекладаючи десятками мов. 24 лютого 2022 р. росія розпочала повномасштабну війну проти України. Цього ж дня Ukraїner перезапустив усі свої канали комунікації, що почали мовити про війну та подолання катастроф, спричинених окупаційними військами.

Ukraїner, як і раніше, залишається майданчиком історій з України для усього світу. Але якщо раніше ці історії були про миролюбну країну, що змінюється і реформується, то сьогодні це – країна, що воює за свою свободу, з оповідями про запеклу боротьбу, героїзм та відданість справі. Сьогодні українці діляться досвідом сміливого опору і перемог з усім світом та пояснюють, чому світ також має боротися за демократичні цінності на боці України.

Share